Dün rekor kıran altın fiyatları bugün resmen çakıldı! Gram altın 400 liranın altına düşer mi?

Dün rekor kıran altın fiyatları bugün resmen çakıldı. 535 liraları gören gram altın son dakikada 412 lira seviyelerine kadar geriledi. Altınları yüksek fiyattan alan vatandaşlar, Gram altın 400 liranın altına düşer mi? Altın fiyatlarında düşüş sürecek mi? Altın fiyatlarında son durum nedir? sorularına anbean yanıt arıyor. Analistler, ilerleyen günlerde ABD'de teşvik paketinin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi ve teşvik beklentilerinin gücünü koruması ons altında toparlanma çabasının güç kazanmasına katkı sağlayabileceği görüşünde. İşte 12 Şubat güncel altın fiyatları..

Dün rekor kıran altın fiyatları bugün resmen çakıldı! Gram altın 400 liranın altına düşer mi?

Gram altın 400 liranın altına düşer mi? Altın fiyatlarında düşüş sürecek mi? Altın fiyatlarında son durum nedir? sorularına yanıt arayan vatandaşlar altın fiyatlarının ne zaman yükseleceği yönündeki haberleri yakından takip ediyor. Son dakikada 412 liraya gerileyen gram altının 400 liranın altına düşüp düşmeyeceği merak ediliyor. Ons altın fiyatının, orta vadede yükseliş trendine döneceğine dair görüşlerini tekrar dile getiren uzmanlar, kısa vadede riskli görülen altın fiyatlarının uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor. İşte 12 Şubat güncel altın fiyatları...

12 ŞUBAT GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?
Gram altın fiyatları 12 Şubat Cuma yani haftanın son işlem gününe sert düşüşle başladı. Fiyatlarda genel olarak devam eden aşağı yönlü seyrin etkisiyle sert düşüşün yaşandığı gram altın fiyatları bugün saat 07.30'da kaydedilen verilere göre 412 lira alış ve 414 lira satış fiyatı üzerinden serbest piyasada işlem görüyor.

12 ŞUBAT ÇEYREK ALTIN FİYATLARI
Çeyrek altın fiyatları da tıpkı gram altın fiyatları gibi gğne aşağı yönlü seyirle başladı. Saat 07.30'da kaydedilen verilere göre sert düşüşün yaşandığı çeyrek altın 658 lira alış ve 678 lira satış fiyatı üzerinden serbest piyasada işlem görüyor.

22 AYAR BİLEZİK
ALIŞ: 373,63
SATIŞ: 402,08

ATA ALTIN
ALIŞ: 2.756,00
SATIŞ: 2.809,00

CUMHURİYET ALTINI
ALIŞ:
2.768,00
SATIŞ: 2.810,00

TAM ALTIN
ALIŞ:
2.672,20
SATIŞ: 2.727,10

YARIM ALTIN
ALIŞ: 1.346,00
SATIŞ: 1.380,00

GRAM ALTIN İÇİN ALIM FIRSATI MI?
417 liraya kadar gerileyen gram altın için uzmanlar, bunun iyi bir alım fırsatı olacağını belirtiyor. Orta vadede altının yükselişe geçeceğini belirten uzmanlarda, ABD'de teşvik paketinin onaylanması da ons altın fiyatlarını yukarı yönde destekleyeceğinden buna paralel olarak da gram altının orta vadede 485 lirayı göreceği görüşü hakim.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI AĞBAL'DAN SON DAKİKA FAİZ AÇIKLAMASI
Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, bu yıl uzun bir süre için faiz indirimini düşünmenin mümkün görünmediğini söyledi. Ağbal, geçmiş döngüler faizi çok erken indirmenin ekonomik maliyetleri olduğunu gösterdiğini belirtti.

ALTIN FİYATLARI YÜKSELİR Mİ, DÜŞER Mİ?
Uzmanlar bu dönemde altına yatırım yapılmasını riskli bularak küresel bir salgın krizi olduğunu ve altında yatırım yapmanın çok riskli olduğunu savunuyor. Birçok uzman kısa vadede riskli görülen altın fiyatları uzun vadede kar sağlayacağını iddia ediyor.

ALTIN NE ZAMAN YÜKSELİŞE GEÇECEK?
Peki, altın fiyatları düşer mi? Altın fiyatları yükselir mi? ABD Başkanı Biden yönetiminin Korona virüsü teşvik paketini onaylaması halinde ise altın yatırımlarının değer kazanması bekleniyor. Korona virüsü mutasyonunun yayılmasının panikle beraber klasik yatırım araçlarına olan ilgiyi artırması bekleniyor. Bu beklenti doğrultusunda korona virüsü mutasyonu ile ilgili gelişmeler de "Altın fiyatları yükselecek mi?" sorusunun cevabı açısından önem kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.