Dolar/TL kritik seviyeye yakın! İşte piyasalarda günün ilk rakamları (04.02.2020)

Piyasalarda İdlib ve koronavirüs endişelerinin yarattığı baskı devam ediyor. Dolar/TL bu sabah 5.98 seviyesinden güne başladı. Euro/TL ise 6.61 civarında hareket ediyor. Gram altın da 303 lira seviyesinden alıcı buluyor.

Dolar/TL kritik seviyeye yakın! İşte piyasalarda günün ilk rakamları (04.02.2020)
banner150

Türkiye'de ve dünyada ekonomilerin ocak ayı performanslarına ilişkin verilerin geleceği haftada, dolar/TL kuru geçtiğimiz haftanın kapanış seviyelerinde yer almaya devam ediyor.

Dolar kuru bu sabah, 5,98 seviyelerinde yer alıyor.

Euro/TL ise 6,61'den işlem görüyor.

Gram altın 303,28 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 496 lira, Cumhuriyet altını da 2.040 liradan satılıyor.

Suriye’nin İdlib kentinde yedi Türk askeri ve bir sivilin Suriye rejim güçlerinde gerçekleştirilen saldırılarda şehit olması sonrası piyasalarda Türkiye’nin Suriye’deki mevcudiyeti ve Rusya ile ilişkiler daha yakından izleniyor.

İdlib başta olman üzere Suriye’ye yönelik son dönemde jeopolitik endişeler artmış durumda. Ancak bunun fiyatlamalara yansıması henüz sınırlı.

Geçen hafta başında 5.95 civarında dar bantta bir seyir izleyen kur haftanın son işlem gününde ise 5.9890’a kadar yükselerek 30 Mayıs 2019’dan beri gün içinde görülen en yüksek seviyeyi test etti.

Dolar/TL dün sabah saat güne 5.98’li seviyelerden başladıktan sonra dün gün içinde anlamlı bir değişim göstermedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.