Dolar/TL güne böyle başladı! Gözler faiz kararında (16.01.2020)

Piyasalar Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararına kilitlendi. Dolar/TL, faiz kararı öncesi 5.87 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL ise 6.55 civarında hareket ediyor. Piyasalar Merkez Bankası'nın bugün açıklayacağı faiz kararını izliyor.

Dolar/TL güne böyle başladı! Gözler faiz kararında (16.01.2020)

Foreks anketine katılan 21 ekonomistin 12’si faizlerde değişiklik beklemezken, 9 ekonomist farklı oranlarda indirim beklentisini dile getirdi. Merkez Bankası faiz kararı saat 14.00’de açıklanacak.

16 Ocak altın fiyatlarında düşüş devam ederken gram altının fiyatı 293 liradan, çeyrek altın fiyatı 479 liradan, cumhuriyet altını fiyatı ise 1.952 liradan işlem görüyor

ABD VE ÇİN ANLAŞTI

Çin-ABD Kapsamlı Ekonomik Diyaloğu’ndan Çin tarafının sorumlusu Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, ABD Başkanı Donald Trump ile Washington’da birinci faz ekonomik ve ticari anlaşmasını imzaladı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD ile Çin arasında ticaret anlaşmasının ''ikinci fazı'' için görüşmelerin hali hazırda başladığını söyledi.

Beyaz Saray’ın baş ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Çin’den ithalata uygulanmakta olan gümrük tarifelerinin ticaret anlaşmasının birinci fazının Pekin tarafından nasıl uygulamaya geçirildiği görülene kadar devam edeceğini söyledi.

Moody’s, ''ABD-çin ticaret anlaşması pozitif, ancak temel farklılıkları çözmeyecek, global olarak işletmelerin güvenini azaltacak'' değerlendirmesi yaptı.

ABD Başkanı Trump’ın azil maddeleri Senato’ya teslim edildi.

Fed tarafından hazırlan Bej Kitap raporu, ABD ekonomisinin 2019 yılının son 6 haftasında ılımlı bir hızla büyüdüğünü ancak ABD’nin ticaret politikasına ilişkin belirsizliğin şirketlere zarar vermeye devam ettiğini ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.