Dolarda son durum! İşte ilk rakamlar.... (19.04.2019)

Dolar/TL seçim belirsizliğinin ortadan kalkınca dolar önceki gün sert düşüş yaşamıştı. Bu sabah ise Dolar/TL güne 5.83 seviyesinin altında başladı.

Dolarda son durum! İşte ilk rakamlar.... (19.04.2019)
banner150

Bankacılar TL’deki önceki gün görülen değer kazancının kalıcı olamamasını seçim sürecine ilişkin belirsizliğin AKP’nin İstanbul yerel seçimlerinin iptal edilip yeniden yapılmasına yönelik başvurusu nedeniyle tam olarak netleşmemesine bağladılar. Dolar/TL bu sabah 5.8264/5.8275 seviyesinde işlem görüyor.

İSTANBUL SEÇİMİNE İLİŞKİN POZİTİF ETKİ KISA SÜRDÜ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasına karşın AKP’nin halen İstanbul seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine ilişkin bir başvurusunun bulunması seçimlere ilişkin endişelerin tam olarak ortadan kalkmaması ve piyasa tepkisinin geçici olmasına neden oluyor.

Bankacılar İstanbul seçimlerinin Haziran’da tekrar edilme olasılığının ekonomide planlanan reformlarda ve belirsizliğin devamı konusunda “iki kayıp ay daha” anlamına geldiğini belirtiyorlardı.

Kaynak: REUTERS

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.