Dolar ne kadar oldu? (21.11.2018)

Dolardaki zayıf seyir ve TL'ye yönelik iyimserlikle geçen hafta yönünü sert bir şekilde aşağı çeviren dolar/TL bugün güne 5.39 civarında başladı.

Dolar ne kadar oldu? (21.11.2018)
banner150

Kur Ağustos ortasında test ettiği 7.24 seviyesinden 5.30’un altına kadar geriledikten sonra Kasım ayı başından beri 5.30-5.55 bandında seyrediyor.

Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL 5.3961/5.3906'dan, euro/TL ise 6.1226/6.1295'ten işlem görüyor.

Bankacılar TL’deki değer kaybının benzer para birimlerine göre bir miktar daha kuvvetli olduğunu, TL’deki satış baskısının Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın enflasyona yönelik açıklaması sonrası görüldüğünü belirttiler.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kasım ve Aralık aylarında ciddi bir iyileşme yakalayarak enflasyon hedeflerimize çok yakın bir netice yakalanacağının düşündüğünü söyledi.

Nomura kıdemli gelişmekte olan piyasalar ekonomisti İnan Demir,“Albayrak’ın Kasım ayı enflasyon verilerine yönelik iyimser açıklamalarının piyasalara güven vermek için yapıldığını düşünüyoruz. Ancak piyasalarda enflasyon görünümündeki bir iyileşmenin olması TL’de değer kaybına neden olabilecek gerekenden erken bir faiz indirimi izlenimi almış olabilir.” dedi.

Kaynak: REUTERS

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.