Dolar ne kadar? İşte ilk rakamlar 28.12.2018

Yılın son işlem günlerinde dolar/TL bu sabah güne 5.29 seviyesinde başladı.

Dolar ne kadar? İşte ilk rakamlar 28.12.2018
banner150

Küresel hisse piyasalarında Wall Street’teki yükselişin desteğiyle görülen ralli dün itibariyle ivme kaybederken, Türkiye piyasalarında sakin seyir devam ediyor. Noel tatili ve yılın son işlem günleri olması nedeniyle yurtiçinde piyasada sakin bir seyir gözlenirken, dolar/TL’de de anlamlı bir değişim gözlenmiyor.

Yurtiçinde yerel seçimler takip edilmeye devam ederken ekonomideki yavaşlamanın ve bunun getireceği işsizlikteki artış 2019 için yakından takip edilen makroekonomik konuların başında yer alıyor.

Öte yandan bankacılar jeopolitik gelişmelerin, Suriye’de devam eden belirsizliklerin, ABD-Türkiye ilişkileri ise piyasalarda yakından izlenmeye devam edildiğini belirtiyor. ABD’nin Suriye’den çekilme kararı almasıyla birlikte Suriye’de askeri operasyon gerçekleştiren Türkiye’nin bölgede müttefiki ile karşı karşıya gelme ihtimali ciddi şekilde azaldı. Ancak bu sürecin Suriye içinde Türkiye için nasıl bir sürece işaret edeceği henüz netlik kazanmış değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.