Dolar ne kadar? İşte ilk rakamlar 27.12.2018

Yılın son işlem günlerinde hacimlerinin oldukça düşük olduğu piyasada Avrupa'nın dün kapalı olması nedeniyle sakin bir seyir vardı. Dolar/TL bu sabah güne 5.27 seviyesinde başladı.

Dolar ne kadar? İşte ilk rakamlar 27.12.2018

Piyasalarda küresel bazda ABD’deki siyasi istikrarsızlık ve küresel büyümenin yavaşladığı endişeleriyle baskı gözleniyor.

ABD’de bazı devlet hizmetlerinin ödeneksizlikten durması ve Başkan Donald Trump’ın Fed’e karşı düşmanca tutumunu piyasalarda endişe unsuru.

Yurtiçinde ise yerel seçimler takip edilmeye devam ederken ekonomideki yavaşlamanın ve bunun getireceği işsizlikteki artış 2019 için yakından takip edilen makroekonomik konuların başında yer alıyor.

Ekonomideki yavaşlamanın işsizlik oranlarını, yerel seçimlerin de yer aldığı önümüzdeki yılın ilk yarısında artıracak olmasının da etkisiyle istihdam piyasasına yeni teşvikler getirilirken, bu teşviklerin bir kısmı varlık tutarı 125 milyar TL’yi aşan İşsizlik Sigortası Fonu’ndan (İSF) karşılanacak.

Kaynak: REUTERS

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 10:44
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.