Doğalgaz kaçaklarını japon yapıştırıcısı ile kapatıyorlarmış!

EPDK, iç tesisat hizmeti veren bazı firmaların doğalgaz kaçaklarını japon yapıştırıcısı olarak adlandırılan siyanoakrilat ve benzeri standart dışı maddeler kullanarak kapattığının anlaşılması üzerine harekete geçti.

Doğalgaz kaçaklarını japon yapıştırıcısı ile kapatıyorlarmış!
banner150

EPDK, evlerde kullanılan doğalgazın iç tesisatını yapan şirketlere yönelik önemli bir karar aldı.

Bugünkü Resmi Gazetede'de yer alan düzenlemeye göre, bazı iç tesisat firmalarının doğalgaz kaçaklarını usüle uygun olarak onarmadığı belirtildi. EPDK konu hakkında yaptığı açıklamada, bu tür işlemleri yapan iç tesisat firmalarına yönelik sert tedbirler alınacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Eğer iç tesisatta dağıtım şirketi tarafından doğal gaz kaçağı veya başka bir uygunsuzluk tespit edilirse, kaçakların giderilmesi ve uygunsuzlukların düzeltilmesi için süre verilmekte, sonrasında tekrar tesisat kontrolü yapılmaktadır.Son zamanlarda yapılan kontrollerde, bazı iç tesisat firmaları tarafından vatandaşların can güvenliğini tehlikeye atacak biçimde japon yapıştırıcısı olarak adlandırılan siyanoakrilat ve benzeri standart dışı maddeler kullanılması suretiyle doğal gaz kaçaklarının kapatıldığı, ayrıca dağıtım şirketinin izni olmadan gazlı hatlara müdahale edildiği ve tesisata müdahale edilerek kaçak doğal gaz kullanımına neden olunduğu tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Japon yapıştırıcı ile tamirat!

EPDK açıklamasının devamında şu bilgilere yer verildi:

"Doğal gaz piyasasında güvenli, kaliteli ve standartlara uygun faaliyet yürütülmesi için EPDK gerekli her türlü tedbiri almakta, düzenli denetimler yapmakta ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde uygulamalara asla müsaade etmemektedir."

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.