Dikkat! Son gün yaklaşıyor... Ödemeleriniz boşa gitmesin!

Vergi, prim, trafik cezası gibi borçların yapılandırılması için ikinci taksit ödemesi 1 Ekim 2018 Pazartesi günü olduğu duyuruldu.

Dikkat! Son gün yaklaşıyor... Ödemeleriniz boşa gitmesin!
banner150

Af yasasıyla 31 Mart öncesine ait vergi, prim, trafik cezası gibi borçlar için vatandaşa yapılandırma hakkı tanınmıştı. Milyonlarca kişi bu haktan yararlandı. Yapılandırmaya başvuranların ilk taksit ödemesi ise Eylül’de başladı. 1 Ekim Pazartesi günü bu süre doluyor. Gelir İdaresi Başkanlığı da internet sitesi aracılığıyla vatandaşları uyarmak için duyuru yayımladı.

İLK İKİ TAKSİT ÖNEMLİ
Duyuruda, kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ‘ilk iki taksitin’ süresinde ödenmesi gerektiği belirtilerek, “Yoğunluk sorunlarıyla karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmayın” denildi.

Ödemeler, ‘gib.gov.tr’de yer alan interaktif vergi dairesi uygulamasından, ‘Borç Sorgulama ve Ödeme’ bölümünden yapılabiliyor. Ayrıca anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla banka şubelerinden, taksit ödenebiliyor. Ödemeler, PTT işyerlerinden ve vergi dairelerinden de yapılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.