Çalışanlar dikkat! 3600 ek gösterge seçimden önce çıkarılacak

Başta öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri olmak üzere kamu çalışanlarının beklediği ek gösterge düzenlemesi için kapsamlı çalışma yapılıyor. Düzenleme maaşları ve ikramiyeleri artıracak. AK Parti'li Bülent Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "3600 ek gösterge talebi, Meclis takvimi uygun olursa seçimden önce çıkarılacak" dedi.

Çalışanlar dikkat! 3600 ek gösterge seçimden önce çıkarılacak
banner150

Kamu çalışanlarının gözü 3600 ek göstergeye ilişkin düzenlemeye çevrildi. Ek gösterge düzenlemesini bekleyen binlerce öğretmen emekli dilekçesini beklemeye aldı. Meclis'e sunulacak teklifte statünün mü eğitim durumunun mu dikkate alınacağı konusunda formül aranıyor.

Statüye göre belirlenirse eğitim durumu dikkate alınmadan tüm polis, hemşire ve din görevlileri 3600 ek göstergeden yararlanacak. Cumhurbaşkanlığı strateji ve bütçe yetkilileri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bürokratları ek gösterge konusunda dün bir toplantı gerçekleştirmişlerdi. 

AK Parti'li Bülent Turan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Meclis takvimi elverdiği ölçüde tüm sözlerimizi tutma gayreti içindeyiz. 3600 ek gösterge talebi, Meclis takvimi uygun olursa seçimden önce çıkarılacak" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.