Your SEO optimized title page contents

Brunson kararı sonrası dolar fiyatı!

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 17.75'te sabit tutması ardından dolar/TL 4.94'e kadar yükselmişti. Dün ise ABD'li rahip Brunson'un ev hapsine alınması kararından sonra 4,83 seviyesine inmişti. Bugün ise Dolar/TL 4,78 seviyelerinde işlem görüyor.

Brunson kararı sonrası dolar fiyatı!

Bankacılar ilk tepkinin ardından kurda 4.90 seviyesinin altında bir dengelenme yaşandığını, piyasalarda yön belirleyici olarak beklenen faiz kararının da geride kalması sonrası global piyasalara daha odaklı bir seyir beklediklerini belirttiler.

Küresel piyasalarda ise bugün ABD Başkanı Donald Trump ile Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker arasında yapılacak görüşme takip ediliyor. Görüşmede dış ticaret politikası kaynaklı anlaşmazlığın ele alınması bekleniyor.

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Piyasadaki fiyatlamanın aksine TCMB'nin daha büyüme odaklı bir karar aldığını görüyoruz. Karar TL negatif ve ilk tepki oldukça sert bir şekilde görüldü. Enflasyondaki yükselişin devam edeceği düşünüldüğünde küresel piyasalarda gelişmekte olan ülke piyasalarına yönelik negatif seyrin kuvvetlenmesi durumunda TL'de satış baskının kuvvetlendiği dönemler göreceğimiz aşikar” dedi.

Kaynak: SÖZCÜ

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 09:10
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.