Borsa İstanbul'da swap piyasası 1 Ekim'de faaliyete geçebilecek

Borsa İstanbul bünyesinde kurulan swap piyasası, 1 Ekim'de start verilecek.

Borsa İstanbul'da swap piyasası 1 Ekim'de faaliyete geçebilecek
banner150

Şirketlerden yapılan ortak açıklamada, Borsa İstanbul AŞ ve bağlı  ortaklığı İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ'nin, swap piyasası kurulmasına  ilişkin çalışmaları tamamladığı belirtildi.

Borsa İstanbul bünyesinde kurulacak söz konusu pazarın kuruluş  hazırlıklarına ilişkin ilk duyurunun 27 Ağustos'ta kamuoyu ile paylaşıldığı  anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Swap Piyasası, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak  tarafından ilan edilen 20 Eylül 2018 tarihli Yeni Ekonomi Programı kitapçığında  Borsa İstanbul'un finansal sistem mimarisi çerçevesindeki sorumlulukları  arasındadır. 1 Ekim'de faaliyete geçecek olan Borsa İstanbul Swap Piyasası'nın gelişiminin teşvik edilmesi amacıyla 31 Mart 2019'a kadar gerçekleşen swap işlemlerinden borsa payı ve takas ücretleri alınmayacaktır. Yeni piyasamızın ülkemiz ve sermaye piyasalarına hayırlı olmasını dileriz."

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.