Bolluğu fiyatlara yansıdı!

Sezon başında kilogramı 30 lira olan barbunun fiyatı, bolluk nedeniyle 15 liraya kadar düştü.

Bolluğu fiyatlara yansıdı!

Edirne Balık Pazarı esnafı Feridun Bistren, AA muhabirine, sezon  başında palamut bolluğu yaşandığını, son günlerde ise bol miktarda barbun  avlandığını söyledi.

Bereketli bir balık sezonu geçirdiklerini ifade eden Bistren, şöyle  devam etti:

"Balık sezonu çok verimli geçiyor. Tezgahlarımızı taze balıklar  süslüyor. Bugünlerde fiyatı ucuzlayan balık çeşidimiz barbun. Sezon başında  palamutta yaşanan bolluk şimdi barbunda yaşanıyor. Daha önceden kilosunu 30  liraya sattığımız barbunu şimdi 15 liraya satıyoruz. Fiyatı uygun olunca  vatandaşlarında ilgisi güzel oluyor. Aynı şekilde çinekop da bol çıkıyor. Onun da kilosu 25 lira. Günlük taze balık yemeleri için herkesi pazarımıza davet  ediyoruz."

Bistren, hastalıklara iyi geldiğine inanılan keler balığının da ilgi  gördüğünü ve kilosunun 80 liradan satıldığını kaydetti.

"Daha da ucuzlamasını bekliyoruz"

Balıkçı Hamza Köksoy da vatandaşların balık fiyatlarının uygun  olmasından dolayı pazara ilgi gösterdiğini ifade etti. Barbunun fiyatının önümüzdeki günlerde daha da düşebileceğini belirten  Köksoy, "30 liraya satılan barbunun fiyatı yarı yarıya düştü. Böyle olunca talep  arttı. Satışlardan çok memnunuz. Palamut ve çinekoptan sonra barbun yüzleri  güldürdü. Hem vatandaş hem de bizler fiyatlardan memnunuz. Fiyatların önümüzdeki  süreçte daha da ucuzlamasını umuyoruz." diye konuştu.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 15:14
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.