Bayram ikramiyeleri enflasyon oranında artacak mı?

Türkiye Emekliler Derneği, Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere verilen 1000 liralık ikramiyenin yüksek enflasyon karşısında eridiğini belirterek, yeni yılda ikramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını istedi.

Bayram ikramiyeleri enflasyon oranında artacak mı?
banner150

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Başkanı Kazım Ergün, Kurban ve Ramazan bayramlarında emeklilere ikramiye verilmesi yönündeki taleplerinin karşılanmış olmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Ergün, emeklilere verilen 1000 liralık ikramiyenin yüksek enflasyon karşısında eridiğini ifade etti ve yeni yılda ikramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını istedi.

Bayram ikramiyesi kapsamda bu yıl 2,4 milyon emekli ve hak sahibine toplamda 21 milyar liraya yakın ikramiyenin ödendiğini açıklayan Ergün, ikramiye ödemesinin yeni yılda da devam edeceğini bildirdi.

“İkramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını talep ediyoruz” diyen Ergün, “Bununla birlikte gelir ve aylıklarla birlikte her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış sistemine endekslenmelidir. Hükümetin bu haklı talepleri değerlendireceğine inanıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.