Başkan Güzel; Vergi Düştü Yem Pahalandı!

Damızlık sığır yetiştiricileri birliği başkanı yunus güzel; AK Parti Hükümetimizin seçim vaatleri içerisinde yer alan Yemde KDV Olayı biraz geç kalmasına rağmen KDV aşamalı şekilde kaldırıldı.

Başkan Güzel; Vergi Düştü Yem Pahalandı!

Kahramanmaraş Damızlık Sığır yetiştiricileri Birliği (KMDSYB)  Başkanı Yunus Güzel, gübre ve yemdeki KDV indiriminin tamamının çiftçiye yansımadığını bildirdi.  Güzel, "Gübre ve yemdeki KDV indiriminin yarısı kayboldu. Çiftçimize tamamı yansımadı. KDV indirim tutarı kadar destek, çiftçimize doğrudan verilmeli." dedi.
 

AK Parti Hükümetimizin seçim vaatleri içersinde yer alan Yemde KDV Olayı biraz geç kalmasına rağmen KDV aşamalı şekilde kaldırıldı. Şuan için üreticilerimize bu ne kadar yansıdı ne kadar yansımadı oturulup tartışılması gerekir çünkü bu çok ciddi bir mesele Bakanlığımızda bu konun üzerinde duruyor ve sıkı takipçisi dedi. 


 “KDV’nin düştüğü çok iyi oldu ama şuan gidin yem fiyatlarına bakın Hayvancılık yapan çiftçilerimizin yem maliyetlerinin düşmesi ile hayvancılık daha iyi yapılabilme imkânına kavuşabilir diye ümit ediyoruz.  
 

Başkan Güzel Konuşmasın tamamını Görüntülü Haberimizde İzleye bilirsiniz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE