Barış Pınarı Harekatı'nın ardından dolar ve Euro'da son durum ne?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na başlaması sonrası dolar ve Euro ne kadar oldu? İşte son durum...

Barış Pınarı Harekatı'nın ardından dolar ve Euro'da son durum ne?
banner150

Fırat'ın doğusunda yer alan Suriye'nin kuzeyine yönelik alandaki YPG/PKK'lı teröristlerin bölgeden temizlenmesi için dün saat 16.00'da hava operasyonlarıyla Barış Pınarı Harekatı başlamıştı. Gece ise operasyonda kara herakatı başlamış ve 4 koldan Barış Pınarı Harekatı hızla sürüyor. Harekat sonrası ise dolar kuru TL karşısında dün günü yükselişle kapatmıştı.

Barış Pınarı Harekatı'nın başlaması ile birlikte gece yarısı sözde müttefik ABD'nin senatörleri bir dizi yaptırım kararı alacaklarını ve bunun için hazırladıkları yaptırım taslağını sosyal medyadan açıkladılar.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından dolar kuru, Türk Lirası karşısında kritik sınır olan 5,85 lira seviyesini aşarak yükselişle başladı. Kur TSİ 09.00 itibariyle 5.8769 liradan işlem görüyor.

Uzmanlar, bugün Barış Pınarı Harekatı'na dair gelişmelerin takip edileceğini belirtirken teknik açıdan dolar/TL'de 5,84 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını, 5,75 ve 5,65 seviyelerinin destek konumuna gelebileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.