Bakan Selçuk duyurdu! Başvurular yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kısa Çalışma Ödeneği başvurularının yarından itibaren elektronik ortamda yapılabileceğini açıkladı.

Bakan Selçuk duyurdu! Başvurular yarın başlıyor
banner150

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, yeni koronavirüsten  (Kovid-19) olumsuz etkilenen ve bu sebeple kısa çalışma uygulamasından  yararlanmak isteyen işverenlerin, İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine  özel olarak oluşturulan elektronik posta adresleri aracılığıyla gerekli belgeleri  göndererek başvurularını yapabileceklerini bildirdi.

Selçuk, başvurularla ilgili açıklamanın "www.iskur.gov.tr" adresi  üzerinden yayımlanacağını kaydetti.

Kısa Çalışma Ödeneğinin devreye alınmasının, Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi"nde yer  aldığını hatırlatan Selçuk, İŞKUR yönetim kurulunun da süreci hızlandırmak adına  başvuruların yapılabilmesi için bir karar aldığını belirtti.

Kısa çalışma ödemelerinin Rehberlik ve Teftiş Başkanlığımızca  yapılacak uygunluk tespitinin ardından gerçekleştirileceğini bildiren Bakan Zehra  Zümrüt Selçuk, başvuruların yapılması ve sonuçlandırılmasına ilişkin süreç  hakkında "www.iskur.gov.tr" İŞKUR internet sitesinden detaylı duyurunun  yapılacağı bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.