Bakan Albayrak'tan piyasalara mesaj! Atılacak adımları açıkladı...

İstanbul'da işadamları ile görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Twitter üzerinden yapmış olduğu değerlendirmede, "İş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik" dedi. Albayrak toplantının üstüne yaptığı yazılı açıklamada ise 'Ekonomide atılacak adımları' duyurdu.

Bakan Albayrak'tan piyasalara mesaj! Atılacak adımları açıkladı...
banner150

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bankacılar ve ekonomistlerle bir araya geldikten sonra iş dünyası temsilcileri ile buluştu. 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Albayrak, "Politikalarımız kapsamında; orta vadeli programın hazırlanması için ekonomi alanındaki tüm paydaşlarımızla istişare toplantılarımızı devam ettiriyoruz. Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik." ifadelerini kullandı. 

TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

Toplantıya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Erol  Bilecik, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, TİM Başkanı İsmail Gülle, TÜRSAB  Başkanı Firuz Barboros Bağlıkaya'nın yanı sıra, işadamları Murat Ülker, Hüsnü  Özyeğin, Ali Kibar, Vahap Küçük, Ferit Şahenk, Nihat Özdemir, Ahmet  Çalık, Bülent Eczacıbaşı, Ahmet Nazif Zorlu, Fuat Tosyalı, Hamdi Akın, Mehmet  Ali Aydınlar, Hasan Çolakoğlu, Abdullah Tivnikli, Cemal Kalyoncu, Abdülkadir  Konukoğlu, Mehmet Torun, Kazım Türker, Tuncay Özilhan, Ahmet Firuzhan Kanatlı  ve Mehmet Cengiz'in katıldığı öğrenildi.

İŞTE EKONOMİDE ATILACAK ADIMLAR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, toplantı ardından yaptığı yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı  olarak, politikaları kapsamında, OVP'nin hazırlanması için ekonomi alanındaki tüm  paydaşlarla istişare toplantılarını devam ettirdiklerini aktardı.

Dün akademisyenlerle yaptıkları toplantının ardından bugün iş  insanları ve iş dünyasındaki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir  araya geldiklerini anlatan Albayrak, yaptıkları toplantıda enflasyonla mücadele,  sürdürülebilir ve sağlıklı büyüme sağlanması, bütçe disiplini, Türkiye’nin yeni  döneme ilişkin potansiyelinin belirlenmesi gibi tüm konu başlıklarında  katılımcıların görüşlerinin dinlendiğini ifade etti.

Bu kapsamda bir kez daha tüm paydaşların katkılarıyla ayakları yere  basan, bu hedeflere odaklanmış bir OVP oluşturma çalışmalarının devam ettiğini  belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Mali alanda atılacak adımlarla enflasyonla mücadele sürecine azami  katkı verilecektir.  Açıklanacak yeni plan (OVP) ile enflasyonda düşüşe odaklı  bir çerçeve ortaya koyulacaktır. Yeni planın ve atılacak adımların enflasyonla  mücadele için vereceği katkı kısa sürede görünür olacak ve tedbirler kararlılıkla  alınacaktır. Enflasyonla mücadele, büyüme hedefleri kapsamında atılacak adımlarla  eş güdüm içerisinde, bütüncül bir yaklaşımla ve birbirini tamamlayıcı  politikalarla yürütülecektir."

Berat Albayrak, 2018 mali yılı için kamu harcamalarıyla ilgili  tasarruf tedbirlerinin alınmaya başladığını ifade ederek, kamu nakit  varlıklarının tek elden yönetilmesi ve verimliliğini sağlayacak olan tek hazine  hesap uygulamasının yaygınlaştırılmasıyla alakalı yasal düzenlemelerin hayata  geçirileceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.