Bakan Ağbal'dan Taşeron işçilere kadro müjdesi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2016 Mart ayında Meclis'e sevk edilecek düzenleme ile 150 bin taşeron işçinin kadroya alınacağı müjdesini verdi.

Bakan Ağbal'dan Taşeron işçilere kadro müjdesi!

 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Et ve ekmek fiyatlarındaki artışın üzerine gideceklerini dile getiren Bakan Ağbal, taşeronlara kadro konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Bakan Ağbal, 100-150 bin kişinin kadroya alınacağını söyledi.

 

ARTIŞLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

 

Ümit ediyoruz ki, çift hanelere çıkmadan alacağımız tedbirlerle enflasyonda inşallah 2016 yılında aşağı yönlü bir trendi izleriz. Biz yıl sonunda tütün ve alkollü içeceklerde vergi artışı yaptık. Ben bakıyorum açıklanan rakamlara, 9.60 aylık bazda artış olmuş. Anladığım kadarıyla enflasyonu yukarı çeken sebeplerden bir tanesi bu. Bir de gıdada aylık 4.28'lik bir artış gelmiş. Bizim en fazla üzerinde durduğumuz, Sayın Tarım Bakanımız da ifade ediyor birkaç gündür, kırmızı ette, ekmekte piyasada oluşmaması gereken fiyat artışları var. Bunların üzerlerine gideceğiz. Bir süre enflasyon normal seyrin üzerinde gidecek ama sonraki aylarda hem para politikasında hem mali politikada alacağımız tedbirler, özellikle gıda ve hizmet sektöründe yapacağımız düzenlemelerle enflasyonun orta vadeli görünümü olan 5'e doğru 3 yıllık periyodda ineceğini düşünüyoruz. Biliyorsunuz, 2016 yılı enflasyon tahminimiz yüzde 7.5 . İnşallah o trendi önümüzdeki aylarda bir miktar yukarı yönlü bir gidiş olacak ama ondan sonraki aylarda tekrar aşağı doğru dönecek.

 

150 BİN TAŞERONU KADROYA ALACAĞIZ
 

Şu an kamuda çalışan Taşeron işçilerle ilgili yasal düzenlemeyi 21 Mart'a kadar Meclis'e sevk edeceğiz. 100-150 bin çalışan bu kapsamda kamuda kadrolu olarak istihdam edilmeye başlayacak. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE