Bakan açıklama yaptı! Emeklinin bayram ikramiyesi 8 ve 9 Ağustos'ta ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere bayram ikramiyelerinin 8 ve 9 Ağustos'ta ödeneceğini bildirdi.

Bakan açıklama yaptı! Emeklinin bayram ikramiyesi 8 ve 9 Ağustos'ta ödenecek
banner150

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla 12  milyonu aşkın emekliye bayram ikramiyesi ödeneceğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Emeklilerimize bayram ikramiyelerini 8 ve 9 Ağustos'ta ödeyeceğiz.  İkramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı  kapsamında olanlara ise 9 Ağustos'ta ödenecek. 12 milyon 142 bin kişiye ödenecek  toplam ikramiye miktarı yaklaşık 10 milyar 800 milyon lira olacak."

Selçuk, emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak,  "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin  her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı,  uğurlu olmasını diliyorum. Aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini  temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.