Ayakkabı seçimine dikkat edilmeli

Okul çağındaki çocukların en önemli sağlık sorunu giyilen ayakkabının sağlıksız olmasından kaynaklanıyor. Kahramanmaraşlı ayakkabı satıcıları ise şıklık, rahatlık ve sağlığın aynı anda olduğu ayakkabı modellerinin olduğunu belirtti.

Ayakkabı seçimine dikkat edilmeli
banner150

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrencileri telaş sardı. Uzmanlar, ayakkabı seçiminin iskelet yapısı için çok önemli olduğunu belirtti. Türk toplumunun boylarının uzun ve ayaklarının geniş olduğunu belirten uzmanlar, bu yönde ayakkabının geniş ve rahat olmasının önemini vurguladı.

Kahramanmaraşlı ayakkabı satıcıları ise öğrencilerin hepsine rahat ayakkabı modellerini verdiklerini söylediler. Tarihi kapalı çarşıda ayakkabı satıcıları öğrencilere verdikleri modeller hakkında Kanal Maraş’a açıklamalarda bulundu.

Ayakkabı satıcısı Veli Köse: “Öğrenciler şu anda spor türü giyiyorlar ya da spor kundura tipi giyiyorlar. Bazı öğrenciler güzelliğe önem veriyor, bazıları ise rahatlığa önem veriyor. Kişilere göre değişiyor. Siz rahatlık içeren ayakkabı modellerini öneriyoruz” dedi.

Diğer bir ayakkabı satıcısı Osman Kavak ise şunları söyledi: “Lise birinci sınıfa gidenler rahat ortopedik, faylon taban dediğimiz ürünleri satıyoruz. Erkek öğrencilere de kolay giyilebilir fermuarlı, düz taban öneriyoruz. Spor ayakkabıları için önerdiğimiz ürünler var. Rahatlık önemli benim için. Ayakkabı aldığınız zaman ayakta duruşu önemli değil, içinin rahatlığı önemli. Benim görüşüm bu şekilde. Öğrenciler genelde ayakta küçük durmasına ve görünüşüne önem veriyorlar. Ben satarken öğrencilere telkinde bulunuyorum. 1 hafta sonra tekrar gelip ayağımı vurdu diyor. Sonra diyor ki sizin sattığınız ürün iyi değil. Veya ürünü kötülüyor. Biz orijinal ürün satıyoruz. Şu ürünü sattığın zaman ayakta duruşuna bakıyor. Ayak sıkıyor, ben söylüyorum bunu alma 1 numara büyüğünü vereyim diye, dinlemiyorlar bizi”

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.