Araç sahiplerine bayram müjdesi! Artık depolar 17 TL ucuza dolacak

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren benzin ve motorin fiyatlarında flaş haberler gelmeye devam ediyor. Bugünden itibaren benzinin litre fiyatına 18 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 34 kuruş indirim yapıldı.

Araç sahiplerine bayram müjdesi! Artık depolar 17 TL ucuza dolacak
banner150

Uluslararası piyasalarda Brent petrolün varil fiyatı aşağı doğru çekilirken Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarına art arda indirim geliyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin litre fiyatına 18 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 34 kuruş indirim geldiğini açıkladı. Gece yarısından itibaren geçerli olacak indirimle birlikte benzinin litre satış fiyatı ortalama İstanbul’da 6.70 liradan 6,58 liraya, Ankara ve İzmir’de 6.77 liradan 6.59 liraya inecek. Önceki günde benzinin litre fiyatına 28 kuruş indirim yapılmıştı. Yani Toplam indirim benzinin lire fiyatında 46 kuruşa çıkmış oldu.

DİZEL ARAÇLAR 17 TL DAHA UCUZA DOLACAK
Hal böyle olunca depolarını bugün itibaren dolduracak olan vatandaşlar daha ucuza akaryakıt almış olacak. Peki önceki günlere göre kaç lira daha az verecekler? Ortalama bir otomobilin yakıt deposu 50 litre alıyor. Gelen indirimlerle birlikte dizel araç sahipleri depolarını fullerken 17 lira, benzinli araç sahipleri ise 23 lira daha az verecek. Tabi bu oran otomobil deposunun aldığı akaryakıt oranına göre değişiklikler gösterebiliyor.

Motorinde ise ortalama İstanbul'da 6.37 liradan 6.03 liraya, Ankara'da 6.46 liradan 6.12 liraya, İzmir'de ise 6.48 liradan 6.14 liraya düşecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.