Altın fiyatları ile ilgili son dakika hareketliliği! 30 Mart bugün gram altın, çeyrek altın fiyatları 

Ekonomide milyonlarca vatandaşın hemen hemen her gün en çok takip ettikleri arasında yer alan altın fiyatları hakkında son dakika hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Mart ayı itibari ile düğün mevsiminin de başlaması neticesinde sarı metale olan ilgi artış gösterdi ve borsa ile döviz rakamlarının ardından son dakika altın fiyatları araştırmaları oldukça öne çıktı.

Altın fiyatları ile ilgili son dakika hareketliliği! 30 Mart bugün gram altın, çeyrek altın fiyatları 

Bu doğrultuda, bireyler başta Kapalıçarşı fiyatları olmak üzere çeşitli yerlerden bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, bugün gram altın ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? Her zaman olduğu gibi yine Kanalmaras.com.tr'den 22 ayar bilezik, gram, yarım, tam, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları hakkında canlı ve güncel rakamları öğrenebilirsiniz.

İşte, uzman yorumları eşliğinde 30 Mart 2019 Cumartesi bugün canlı rakamlar...

Ekonomi başlığı altında borsa ve döviz ile beraber son dakika altın fiyatları da en çok merak edilenler arasında öne çıkmaktadır. Öyle ki, düğün mevsiminin başlaması ile sorgulamalar da bir hayli artış gösterdi. Bu doğrultuda, hafta içini inişli çıkışlı bir grafikle kapatan bu sarı metal, başta gram ve çeyrek altın olmak üzere yeni haftada ne şekilde olacağı oldukça merak ediliyor. Coğrafyamızın kültüründe de son derece önemli bir öge olmasının yanında, yatırım ve hediyelik eşya olarak görülen altın, bireylerin yoğun ilgi gösterdiği nesnelerden bir tanesidir. Sizler için, canlı ve güncel rakamlarla bugün gram, yarım, tam, cumhuriyet ve çeyrek altın fiyatları bilgisini derledik.

GRAM ALTIN FİYATLARI
Gram altın, son senelerde büyük bir ilgi görerek çeyrek altına oranla oldukça tercih edilmeye başlandı.

Bununla birlikte gram altın fiyatlarındaki sorgulamalar da aynı doğrultuda yoğun bir şekilde devam ediyor. Gram altın, 30 Mart 2019 Cumartesi gününe 231,56 TL'den alınıp 231,60 TL'den satılarak başladı.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Uzun yıllar boyunca büyük rağbet gören çeyrek altın, en çok tercih edilen tür olarak dikkat bilinmektedir. Çeyrek altın düğünlerde de akla gelen ilk hediyedir, aynı şekilde birikim açısından da yastıkaltı biriktirilen altınların büyük çoğunluğu çeyrek altındır.

Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 377,26 TL'den alınırken 386,04 TL'den satılıyor.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?
Yarım altın ile çeyrek altın arasındaki fark yarım altının kolay kolay bozdurulmayan birikim anlayışıyla değerlendirilmesidir. Yarım altın da genellikle düğünlerde gelin ve damadın aile fertleri, arkadaşları tarafından armağan edilir.

Yarım altın bugün 752,15 TL'den alınırken 772,07 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Tam altın fiyatları da vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor.

Tam altın bugün itibariyle 1.509,02 TL'den alınırken 1.539,42 TL'den satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI FİYATLARI

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. Cumhuriyet altını hem daha pahalı hem daha ağır olduğu için kolay kolay bozdurulmaz.

Cumhuriyet altın fiyatlarında son durum şu şekilde; 1.564,00 TL'den alınırken 1.587,00 TL'den satılıyor.

22 AYAR BİLEZİK FİYATLARI BUGÜN NE KADAR?

30 Mart 2019 Cumartesi günü 215,04 TL'den alınan 22 ayar bilezik, 215,33 TL'den satılarak işlem görüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2019, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.