Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıkladı! Ödemeler 9 Ağustos'ta yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yazılı açıklamasında, evde bakım maaşının 2019 yılı  Ocak-Haziran döneminde bin 305 lira olduğunu, bu tutarın temmuzdan itibaren bin 384 liraya yükseldiğini hatırlattı. Selçuk, evde bakım aylığı ödemelerinin 9 Ağustos'ta yapılacağını bildirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıkladı! Ödemeler 9 Ağustos'ta yapılacak

Geçen yıl 513 bin engelli için yaklaşık 6,6 milyar lira kaynak  aktarıldığını anımsatan Selçuk, 2019 Ağustos ayında da 513 bin engelli için 711  milyon lira kaynak aktarılacağını belirtti.

Bakan Selçuk, Kurban Bayramı'nın 11 Ağustos'ta başlaması ve 4 gün  resmi tatil olması nedeniyle evde bakım aylığı ödemelerinin bayram öncesinde  yapılacağını bildirdi.

Selçuk, ''Evde bakım aylığı ödemeleri, 9 Ağustos Cuma günü hesaplara  yatmış olacak. Evde bakım yardımı engelli vatandaşlar ve ailelerine bayram öncesi  ekonomik destek sağlamak amacıyla erken ödeniyor. Ödemelerin tüm engelli  vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Engelli vatandaşlarımızın ve  ailelerinin bayramlarını tebrik ediyorum.'' ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 12:03
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.