Adalet Bakanlığına sözleşmeli 29 mühendis alınacak

Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere sözlü sınavla 29 mühendis alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığına sözleşmeli 29 mühendis alınacak
banner150

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, 2018 yılı Kamu Personel Seçme  Sınavı'nda B grubu puan sırası ile her bir branş için ayrı ayrı boş bulunan  pozisyonun 5 katı aday arasından bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü  sınav başarı sırasına göre, 29 mühendis pozisyonuna personel alımı yapılacak.

Bu kapsamda 1 harita mühendisi, 8 inşaat mühendisi, 8 makine  mühendisi, 5 elektrik-elektronik mühendisi, 3 elektrik mühendisi, 2 elektronik  mühendisi, 1 jeoloji mühendisi ve 1 çevre mühendisi pozisyonlarına başvuracak  adayların 2018 KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almaları gerekecek.

SINAV BAŞVURULARI 23 EYLÜL'DE BAŞLAYACAK
Başvurular 23 Eylül'de başlayıp 7 Ekim'de mesai saati bitiminde  sona erecek. Adaylar başvurularını "Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü  Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/Ankara" adresine şahsen veya son  başvuru tarihinde bakanlığa ulaşacak şekilde posta ile yapabilecek.

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav yeri ve tarihi  "www.adalet.gov.tr" üzerinden ilan edilecek.

Ataması yapılacak personelin brüt sözleşme ücreti ise hizmet yıllarına  göre aylık 5 bin 210 lira 57 kuruş ile 5 bin 713 lira 61 kuruş arasında olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.