3 kamu bankasından otomotiv sektörü için kredi faizinin yapılması olumlu yanıt verdi

3 kamu bankasından otomotiv sektörü için kredi faizinin yüzde 0.49-0,69 oranına çekilmesini değerlendiren Hyundai Cangarlar Otomotiv Genel Müdürü Hakan İbaç, sektör tarafından memnuniyetle karşılanan faiz indiriminin, Antalya’da da müşterileri tarafından oldukça yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

3 kamu bankasından otomotiv sektörü için kredi faizinin yapılması olumlu yanıt verdi
banner150

Hakan İbaç, üç bankanın yerli üretimi desteklemek amacıyla, Türkiye'de üretim yapan otomotiv markalarının gerçekleştirdiği işbirliğinin hızla meyvelerini toplamaya başladıklarını ifade ederek, yılın son çeyreğinde amaçladıkları satış hedeflerini tutturacaklarını söyledi.

“Önemli bir hareketlilik yaşıyoruz”

İbaç, “Kampanya dönemi 01 Ekim 2019 - 31 Aralık 2019 olacak. Bu süre içinde önemli bir hareketlilik yaşıyoruz. Yani bu imkanlarla otomobil almanın tam zamanı. Kamu bankalarının otomotiv sektöründe yerli üretime özel kredi faiz oranları sağlamasıyla satış hedeflerimizi tutturma umutlarımız arttı. Kredi faizlerinin düşmesi otomotiv pazarında ciddi bir hareketlilik sağladı. Bu uygulamada maliyetin bir kısmını bankalar bir kısmını da şirketler karşılıyor. Bu durum tüketicilerin araç alımına vesile olmaya başladı. Özellikle yılın son 3 ayına girdiğimiz bu dönemde gerçekleşen bu çok değerli kampanyanın tüketicilerimiz için çok büyük avantajlar taşıdığını düşünüyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.