2020 TOKİ Kahramanmaraş başvuru nasıl yapılır?

TOKİ Kahramanmaraş sosyal konut projeleri hangi ilçelerde yapılacak? Başkan Erdoğan'ın müjdesini verdiği '100 bin sosyal konut projesi'ne başvurular başladı. Kahramanmaraş'ta yaşayan vatandaşlar başvuruların detaylarını araştırıyor. 2020 TOKİ Kahramanmaraş başvuru nasıl yapılır? İşte haberimizin ayrıntılarından başvuru için gerekli belgeler, şartlar, başvuru bedeli gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

2020 TOKİ Kahramanmaraş başvuru nasıl yapılır?
banner150

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, dar gelirli vatandaşlara yönelik, "100 Bin Sosyal Konut Projesi" kapsamında inşa ettirilecek konutlara başvurular, Dijital Türkiye Portalı (e-Devlet kapısı) üzerinden de yapılabilecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türksat, 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvurularının e-Devlet'ten yapılmasına yönelik entegrasyonu tamamladı.

Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı amaçlayan projeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin resmi sosyal medya hesaplarından, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde üretilecek 100 bin sosyal konuta yönelik başvurularınızı Dijital Türkiye Portalı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz." açıklaması yapıldı.

e-Devlet üzerinden yapılacak başvurular, TOKİ tarafından değerlendirilecek ve başvuruya engel bir durum yoksa ödeme süreci başlatılacak. Bu aşamada başvuru sahibinin T.C. Ziraat Bankası nezdinde Türk Lirası (TL) olarak açılmış bir cari hesabı varsa, müsait olan hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek.

Türk Lirası olarak açılmış bir cari hesap bulunmaması durumunda, başvurunun tamamlanması halinde ilgili banka şubesinde başvuru sahibi adına bir cari hesap açılacak ve ilgilinin hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek. Söz konusu hesapta başvuruyu takip eden ilk iş günü mesai saati sonuna kadar yeterli miktarda bakiye bulunmaması durumunda başvuru geçersiz sayılacak.

Başvuru sahibinin hak sahibi olmaması halinde başvuru bedeli söz konusu hesaba iade edilecek. 

SON BAŞVURU 15 OCAK 2020
TOKİ'nin internet sayfasında yer alan açıklamaya göre, başvuru yapacakların T.C. vatandaşı olup, proje il/ilçe sınırları içerisinde yaşıyor olması, kendisinin eşinin ve velayetleri altındaki çocukların üzerinde herhangi bir tapu kaydının olmaması ve en fazla hane halkı aylık gelirinin 5 bin 500 lira olması gerekiyor.

Söz konusu açıklamada, ayrıca şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile bunların dul ve yetimlerine ödeme kolaylığı sağlandığı ve başvurular için son tarihin 15 Ocak 2020 olduğu belirtildi. 

2+1 ve 3+1 konut imkanı sunan projede asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşlar, TOKİ aracılığıyla yapılacak konutlara uzun vadeli, kiradan daha ucuz bir maliyetle sahip olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Ede
Hakan Ede - 1 yıl Önce

Merkeze yapılacak olan konut sayısı nüfus fazla olmasına rağmen ilçelerden az.

Mustafa Kısıkkaya
Mustafa Kısıkkaya - 1 yıl Önce

Çok geç kalınmış bir proje inşAllah iyi olur..

Dilek
Dilek - 1 yıl Önce

Maraşın neresine yapılacak

Tevfik akcan
Tevfik akcan - 1 yıl Önce

Dulkadiroğlunda yapılacak toki yer olarak neresi mevki olarak

Hacımıstık Bölük başı
Hacımıstık Bölük başı - 1 yıl Önce

55 yasadık evim yok inşAllah banada cıkar herzaman cumhurbaşkanımızın yanındayız Allah hayırlı uzun ömür versin inşAllah

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.