Tercihler başladı, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'nin ne sitesi ne de logosu var!

'Üniversitelerin bölünmesini' sağlayan yasa taslağının Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından 20 yeni üniversitenin kuruluş çalışmaları başlamıştı. Ancak Kahramanmaraş dahil ilde 9 üniversite'nin internet sitesi açılmadı.

Tercihler başladı, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi'nin ne sitesi ne de logosu var!
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından 20 yeni üniversitenin kurulmasını öngören kanun, 18 Mayıs tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. Yürürlüğe giren kanunla dördü vakıf üniversitesi olmak üzere 20 yeni üniversitenin kurulması yönünde çalışmalar başladı. Ancak, 7 Ağustos'ta üniversite tercih döneminin başlamasına rağmen yeni kurulan bazı üniversitelerin ne resmi internet sitesi ne de logosu bulunuyor.

Öğrencilerin ve akademisyenlerin büyük tepkilerine rağmen bölünen üniversitelerin kuruluş çalışmaları devam ederken bazılarının resmi internet adresleri ile sosyal medya hesapları açıldı. Gazi Üniversitesi'nin bölünmesiyle kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin (AHBVU) internet sitesi ve sosyal medya hesapları ise logosu olmadan yayına girdi. AHBVU, logo yerine Türk Bayrağı kullandı.

Yeni kurulan devlet üniversiteleri içerisinde yer alan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin ise resmi internet sitesi yayına girmesine rağmen henüz logosu bulunmuyor. İstanbul Üniversitesi'nden ayrılarak kurulan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'nın ise logosu, eski logoya Cerrahpaşa ibaresinin eklenmesiyle oluşturulmuş.

BAZILARININ RESMİ İNTERNET SİTESİ DAHİ AÇILMADI
Yeni kurulan üniversiteler içerisinde yer alan dokuz devlet üniversitesinin ise henüz ne resmi internet sitesi ne de logosu bulunuyor. Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi logosu ve resmi sitesi henüz hazırlanmayan üniversiteler…

4 ÜNİVERSİTENİN SİTESİ AÇILDI
Kurulan yeni üniversiteler arasında yer alan Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Konya Teknik Üniversitesi'nin ise logoları belirlendi bu üniversitelerin resmi internet siteleri de var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.