Posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecek! Sadece 12 günümüz var...

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Bağımsız denetçilik sınavı başvuruları 22 Nisan'da başlayacak.

Posta yoluyla başvuru kabul edilmeyecek! Sadece 12 günümüz var...
banner150

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından 23 Haziran’da bağımsız denetçilik sınavı yapılacak. 
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu’nun Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, bağımsız denetçilik sınavına müracaatlar 22 Nisan’da başlayacak ve 3 Mayıs saat 17.00’de sona erecek. Başvurular, "http://www.kgk.gov.tr" adresinde yer alan başvuru formu doldurularak gerçekleştirilecek, adaylardan posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecek. Sınav müracaatları bittikten sonra katılmaya hak kazananlarla sınav yerleri ve saatleri, sınav tarihinden en az 15 gün önce kurumun internet sitesinden duyurulacak. Bağımsız denetçilik sınavı 23 Haziran’da Ankara ve İstanbul’da yapılacak.

BAĞIMSIZ DENETÇİ NEDİR?

Herhangi bir kişi veya kuruluşa bağımlı olmadan, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri ve esasları ışığında mali tabloların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını araştıran kişidir. 3568 sayılı yasa ile denetim yetkisi SMMM ve YMM’lere verilmiştir. Bu kişiler denetimleri sırasında faaliyet denetimi ve uygunluk denetimi de yaparlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.