ÖSYM Başkanı Aygün açıkladı! Ücret alınmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM sınavlarına başvuruda bulunan gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav ücreti, başvuru hizmet ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını bildirdi.

ÖSYM Başkanı Aygün açıkladı! Ücret alınmayacak
banner150

Aygün dün yapılan ÖSYM Yönetim Kurulu Toplantısı'nda  alınan kararlara ilişkin açıklama yaptı. ÖSYM'nin düzenlediği sınavlara katılmak için başvuru yapan şehit ve  gazilerin eş ve çocukları ile gazilerin kendilerine ilişkin yeni bir karar  aldıklarını belirten Aygün, "Yapılan düzenleme ile ÖSYM sınavlarına başvuruda  bulunan şehitlerimizin ve gazilerimizin eş ve çocukları ile gazilerimizin  kendilerinden sınav ücreti, başvuru hizmet ücreti ve yerleştirme ücreti  alınmayacak." bilgisini verdi.

ÖSYM Başkanı Aygün, "Karar, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem  yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Emniyet  Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk  Silahlı Kuvvetleri personeli, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen  vatandaşların eş ve çocukları ile bu kapsamda gazi olanların kendileri, eş ve  çocuklarını kapsamaktadır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.