Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu! DGS ek tercih sonuçları açıklandı

Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu. 2019-DGS ek tercih sonuçları açıklandı. 7 Ekim Pazartesi günü sona eren DGS ek tercihlerinin ardından sonuçlar, bugün itibariyle sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden kimlik bilgileri aracılığıyla öğrenilebilecek.

Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu! DGS ek tercih sonuçları açıklandı

2019-DGS ek tercih sonuçları açıklandı. Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden aldıkları ön lisans eğitimlerini dört yıllık programlara tamamlamak isteyen vatandaşların girdiği DGS ek tercih sonuçları açıklandı.  

Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu.

2019 DGS ek tercih işlemleri, 7 Ekim Pazartesi günü sona ermişti.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 14 Ekim 2019 tarihinde saat 15.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 15-21 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

 

KAYNAK: AA

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.