Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu! DGS ek tercih sonuçları açıklandı

Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu. 2019-DGS ek tercih sonuçları açıklandı. 7 Ekim Pazartesi günü sona eren DGS ek tercihlerinin ardından sonuçlar, bugün itibariyle sonuc.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden kimlik bilgileri aracılığıyla öğrenilebilecek.

Milyonlarca kişi sabırsızlıkla bekliyordu! DGS ek tercih sonuçları açıklandı
banner150

2019-DGS ek tercih sonuçları açıklandı. Üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden aldıkları ön lisans eğitimlerini dört yıllık programlara tamamlamak isteyen vatandaşların girdiği DGS ek tercih sonuçları açıklandı.  

Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu.

2019 DGS ek tercih işlemleri, 7 Ekim Pazartesi günü sona ermişti.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 14 Ekim 2019 tarihinde saat 15.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

Bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 15-21 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

 

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.