Milli Eğitim Bakanlığı'ndan İmam Hatiplilere yeni proje

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İmam hatip liselerinin akademik başarısının artırılması amacıyla ERDEM isimli yeni bir proje başlattı. Proje kapsamında destek başvurusu yapan İHL’lere 15-50 bin TL ödenek verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan İmam Hatiplilere yeni proje
banner150

İmam hatip liselerindeki akademik başarısızlığın önlenememesi MEB’i yeniden harekete geçirdi.

BirGün'den Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, İHL öğrencilerinin akademik başarılarının geliştirilmesi ve “Milli, manevi, ahlaki değerleri benimseyen bireyler olarak yetiştirilmesi” amacıyla “Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM)” projesi başlatıldı.

Daha önce İHL’lere yönelik Ekim 2019’da başlatılan, “Akademik Destek Programı” isimli projenin henüz bir yılı tamamlanmadan, benzer amaçlı yeni bir proje daha hayata geçirildi.

15-50 BİN TL VERİLECEK
ERDEM adı verilen proje kapsamında destek için başvuran imam hatip liselerine 15 bin TL ile 50 bin TL arasında bütçe verilmesi kararlaştırıldı.

HEDEF KİTLE İMAM HATİP
Programın hedef kitlesi Anadolu imam hatip liseleri yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri olarak belirlendi. Valilik, kaymakamlık ve yerel yönetimlerin yanı sıra STK’ler ile de protokol çerçevesinde işbirliğinin yolu açıldı.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, “Öncelikli konu başlığı” olarak sıraladığı akademik başarının artırılması başlığı ile “Kişisel ve Mesleki Gelişim, Bilimsel Çalışmalar ve Yenilikçi Fikirler, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Spor ve Sağlık, Toplumsal Sorumluluk ve Gönüllülük” başlıklarını desteklenecek proje konu başlıkları olarak sıraladı.

ÖDEME 2020 BÜTÇESİNDEN
Projelerin bütçesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 2020 yılı bütçe programından karşılanacak. Okulların en fazla bir başvuruda bulunabileceği projede okul müdürleri, projelerin hazırlanması, sunulması ve proje sunumu için koordinatör görevlendirmede yetkili olacak. Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler için azami süre dokuz ay olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

Kanal maraş sizi bir maraşlı olarak takip ediyorum geçen de rahmetli tenzile anne okulu adına haber yaptığın için sevindik bu haberi ordan burdan alıntı yapmadan son üç dört yıla hatta 70. 80 .90 . Li yılların ihl başarı ünv giriş oranlarına bakın ondan sonra haber haber yapabilirsiniz alıntı yaptığın adres din diyanet düşmanı

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.