Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklama! Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitimde yeni takvimi açıklayarak, uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 30 Nisan'a kadar ara verilen eğitimde yeni yol haritasını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı. Bakanlığın merkez binasında kameralar karşısına geçen Selçuk, öğrenci ve velilerin merak ettiği konuya ilişkin açıklamalarda bulundu:

Uzaktan eğitim 31 Mayıs'a uzadı

"Salgının başladığı tarihten itibaren uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da görüyoruz.  Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır.  Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. 
Tüm çocuklarımızdan ve velilerimizden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları.  16 Mart 2020 itibariyle okullara ara verme ile birlikte bir hafta gibi kısa bir süre içinde uzaktan eğitimi hayata geçirdik.

Sınavlara hazırlanan öğrenciler en hassas olduğumuz konudur. 11 ve 12. sınıfta eğitim gören öğrencilerimizin yapay zeka destekli eğitim sistemine yoğun talebi var.  EBA akademik destek platformuna kayıt olan öğrenci sayısının 1 milyona yaklaştığını söyleyebilirim. 

İlk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı

13 Nisan 2020'den itibaren EBA canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin sadece 150 bini ilk hafta yapıldı, ikinci hafta ise bu ders sayısı 500 bin oldu. Bu derslerin yaklaşık 200 binini ise hafta sonu yaparak eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırmış olduk.

Sınıf geçme için 1. dönem notları geçerli olacak

1. dönemde alınan notlar geçerli olacak. Not ortalaması kaç olursa olsun bir üst sınıfa geçecekler. İkinci dönemde not verilmesi söz konusu değil. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesinler. 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.