Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında açıkladı! Tamamlandı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonlarca kişinin beklediği açıklamayı yaptı. Selçuk, "Eğitim demokrasiyle çok yakından ilgili.Eğitimde güçlü bir beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık. Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıklar tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında açıkladı! Tamamlandı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası toplantısında eğitim ile ilgili soruları yanıtlıyor ve değerlendirmelerde bulundu.

Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları;

Elimizdeki bütün verilerin rahatlıkla kurulabileceği dijital bir ağ kuruyoruz. 2023 ile yapılan bütün faaliyetlerle ilgili eş zamanlı bir çalışma yürüyor. Genel olarak baktığımızda fazlasını yapıyoruz. Çünkü bizim eksik bulduğumuz işler var onları tamamlayarak gidiyoruz. 

Eğitim demokrasiyle çok yakından ilgili. Eğitimde güçlü bir  beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık.

Bakanlığımızın yapay zeka stratejisi bir  ay içinde çıkacak. Bu strateji ile ilgili dijital altyapı kuruyoruz.

Herkese fırsat eşitliği yaratıyoruz. Bunu herkese ücretsiz açacağız. Biz bunu ortaöğretimin iyileştirmesi olarak görüyoruz. Çocuğa sadece haftasonu kursa git değil de istersen video kütüphanesi olarak istersen okulundaki ders olarak istersen mobil olarak çalış diyoruz.

En iyi soru hazırlayan ekibiyle çalışıyoruz .Çocuğun karşılaşabileceği en iyi dersleri hazırlıyoruz.

(Dershaneler) Okullarımızda bu ihtiyaç nasıl giderilir ile ilgili bir çalışmamız var, bu bitti. Mevcut okullarımızdaki  destek kurslarının iyileştirilmesiyle ilgili çok yönlü bir modelleme  çıkardık.

Çok ciddi bir izleme değerlendirme sistemi kurduk. Hayata geçirmek için bekliyoruz. Velilerimizin bir mağduriyet yaşamamaları için tedbirli olmalarında fayda var. 

Tüm derslere ilişkin video kütüphanesi oluşturuyoruz. Çok  yetkin öğretmenleri seçiyor, yıl boyunca var olan içerikleri sunmasını  istiyoruz.

Hiç okula gidemeyenlerin evine okul öncesi paketi anlamında nasıl destek veririz ile ilgili paketler hazırladık, süreç devam ediyor.

Okul profili adlı çalışma 13 Mart'ta açıklanacak, kamuoyuna tanıtılacak.

Selçuk, hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web  sayfasından izlenmesine imkan sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini  bildirdi.

Üniversitelerle yaptığımız anlaşmalarla öğretmenlere yan  alanlarda sertifikalar vereceğiz. Öğretmenlerimizin açıkta kalması söz konusu değil.

Amaç hiçbir okulu birbiriyle yarıştırmak değil sadece kendi ilerlemeleri hususunda bir farkındalık oluşturmak. Bütün okullar iyi ya da kötü derken neye göre iyi ya da kötü, bunun akademik temelini kuruyoruz.

Selçuk, hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkan sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini bildirdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.