MEB'den YKS'ye hazırlanan öğrencilere çevrimiçi deneme sınavı!

YKS'ye hazırlanan tüm öğrencileri ilgilendiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri kapsayacak, saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek.

MEB'den YKS'ye hazırlanan öğrencilere çevrimiçi deneme sınavı!
banner150

Bakanlık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde  öğrencilere katkı sağlamak ve uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla çalışmalarına  devam ediyor.

Bu kapsamda, YKS'ye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi  çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek  sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. İlk oturumu YKS kapsamındaki tüm dersleri  kapsayacak, saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek.

Birinci oturumda öğrencilere matematik ile Türk dili ve edebiyatından  15'er, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefeden 5'er olmak üzere  toplam 60 soru yöneltilecek. İkinci oturum ise İngilizce'den olacak, saat  21.00'de başlayacak, 30 dakika sürecek ve oturumda 20 soru yer alacak.

Çevrimiçi mini deneme sınavlarının ilki 30 Mayıs'ta, 2'ncisi 6  Haziran'da, 3'üncüsü  13 Haziran'da, 4'üncüsü ise 20 Haziran'da yapılacak.  Her  mini deneme 2 oturum halinde gerçekleştirilecek.

Sınava katılmak isteyen öğrenciler her 2 oturum için de kayıt  yaptırmak zorunda olacak. Öğrenciler,  "http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx" adresinden kayıt olabilecek.

Soruların cevapları aynı gün yayımlanacak

Öğrencilerin her mini denemeden önce ön kayıt yaptırmaları gerekecek.  Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek.  Kayıt yaptıran  öğrenciler, sınava başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yaparak bekleme  odasında bekleyebilecek. Öğrenciler sınav başladıktan sonra başvurmuş olsalar da  sınava alınmayacak.  Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat  21.30'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi "Youtube" kanalından yayımlanacak.

Öğrenciler mini deneme sınav sonuçlarını sınav süresi bittikten sonra  sistem üzerinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek.  Mini deneme sınav  sorularının PDF'leri, çözümleriyle birlikte, "ogmmateryal.eba.gov.tr" ile  Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün "https://ogm.meb.gov.tr/" adresinden pazar günü  saat 13.00'ten itibaren yayımlanacak.

Mini deneme sınavında sorulan sorular, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde  görevli öğretmenler tarafından MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının  yayımladığı sınav konularına uygun olarak hazırlandı.  Sınav sonunda her  öğrenciye karne de verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.