MEB'den o iddialarla ilgili açıklama geldi!

Milli Eğitim Bakanlığınca, Suriyeli 830 kişinin öğretmen olarak atandığı iddiasına ilişkin, "Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler, daha önce geçici eğitim merkezlerinde görev yapan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir." bilgisi paylaşıldı.

MEB'den o iddialarla ilgili açıklama geldi!
banner150

Bakanlıktan yapılan açıklamada, basında ve sosyal medyada yer alan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 830 Suriyeli öğretmen atandı" iddialarının  gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

 Bakanlığa bağlı eğitim öğretim kurumlarında, öğretmen istihdamına  ilişkin koşulların ilgili mevzuat çerçevesinde belirlendiği vurgulanan  açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler, daha önce  geçici eğitim merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir.  Söz konusu kişiler, eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika  almaya hak kazanan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler 'Suriyeli Gönüllü  Eğitici Taahhütnamesi' kapsamında, Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek  olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile  bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev  almaktadır. Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması, mümkün  değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri, anlaşmalar  kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır.''

AA
 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.