KPSS’de 'hatalı soru' iddiası doğru çıktı

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) giren adaylar sınavda çözdükleri sorularla farklı olduğu iddiasıyla tepki göstermişti. Soruların hatalı olduğu ve değiştirildiğine ilişkin iddialar doğru çıktı.

KPSS’de 'hatalı soru' iddiası doğru çıktı
banner150

KPSS'ye giren vatandaşların soruların hatalı olduğu ve değiştirildiğine ilişkin iddialar doğru çıktı. Gazeteci Abbas Güçlü, yaptığı açıklamada, "KPSS'de iddialar doğru çıktı, doğru seçenekler değişti, iptaller var" ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı, yıllardır olduğu gibi bu senede bomba bir iddia ile gündeme geldi.

2020 KPSS'ye giren vatandaşlar ÖSYM'nin kendilerine verdiği kitapçıktaki sorularla, açıkladığı soruların farklı olduğunu öne sürmüş, vatandaşların isyanı gündeme getirilmişti.

"İDDİALAR DOĞRU ÇIKTI"

Gazeteci Abbas Güçlü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sınava giren vatandaşların iddia ettiği gibi hatalar olduğunu ve iptal edilen soruların olduğunu söyledi. Güçlü yaptığı açıklamada, "Vah ÖSYM vah! KPSS'de iddialar doğru çıktı, doğru seçenekler değişti, iptaller var! Temel 12. sorunun E cevabının C olarak, ÖABT Fen 28. sorunun D olan cevabı C olarak düzeltildi, ayrıca Beden 55, Din 74 ve Okul Öncesi 52. sorular iptal edildi! Gelde bu ÖSYM’ye ve sınav güven" ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj:

(Kaynak: Günboyu)

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 14:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Yılmaz
Ali Yılmaz - 1 hafta Önce

Girmedikleri sınavda nasıl mağdur oluyorlar cepten ücretiyle gazete ilanı veriyorlar anlaşılır gibi değil eskiden de bu tür gariplikler vardı https://i.hizliresim.com/1N0EDp.png http://i.hizliresim.com/kER6nW.png 1- Doktorlardan oturma eylemi: Bir grup doktor, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi binası önünde oturma eylemi yaptı. Bilkent’teki ÖSYM binası önünde toplanan doktorlar, çeşitli pankartlar açtı. Grup adına açıklama yapan Onur Ertuna.. Açıklamanın ardından slogan atan ve ÖSYM binası önünde bir süre oturma eylemi yapan grup, daha sonra dağıldı. http://www.gazetevatan.com/doktorlardan-oturma-eylemi-350565-gundem/ https://www.medimagazin.com.tr/hekim/tip-egitimi-tus/tr-doktorlardan-oturma-eylemi-2-22-32123.html https://www.aksam.com.tr/guncel/osym-onunde-oturma-eylemi–8626h/haber-8626 http://m.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a474582.aspx http://www.haber7.com/egitim/haber/677757-doktorlardan-osym-onunde-oturma-eylemi 2-Yasin Çelenk isimli hekim, https://i.hizliresim.com/qENU75.jpg

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.