Binlerce kişi bekliyordu! ÖSYM EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı

ÖSYM EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM'nin resmî sitesinden yayımlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Selçuk, geçtiğimiz günlerde aralık ayında EKPSS tercih kılavuzunun yayımlanacağını duyurmuştu. Adayların sabırsızlıkla beklediği tercih kılavuzu sonunda açıklandı. Engelli kamu personeli tercih işlemlerinin ardından atamalar yapılacak. Peki ÖSYM EKPSS tercihleri ne zaman? İşte EKPSS tercih kılavuzu...

Binlerce kişi bekliyordu! ÖSYM EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı
banner150

ÖSYM EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM'nin resmî sitesinden yayımlandı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacaktır. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS veya 2018-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura veya 2018-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

ÖSYM EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar tercihlerini 19 -23 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir.

EKPSS TERCİHİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan 2019-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.