Binlerce kişi bekliyordu! LGS Aralık ayı örnek soruları 2020 yayınlandı

MEB ile 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığı bu sayfada. Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 7 Haziran tarihinde yapılacak olan sınava yönelik Aralık ayı örnek soruları kitapçığı yayımlandı. Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından erişime açılan LGS örnek soruları kitapçığı ile öğrencilerin çalışma süreçleri daha verimli hâle geliyor. Durum böyle olunca da, '2020 LGS örnek soru kitapçığı nasıl ve nereden görüntülenir?' sorusunun yanıtı en çok araştırılanlar arasında öne çıkıyor. Zira, MEB, PDF hâlinde gerek sözel gerekse sayısal testlere ilişkin sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verdi. Haberimizden, Aralık ayı için 2020 LGS sözel ve sayısal örnek sorular kitapçığına ulaşabilirsiniz.

Binlerce kişi bekliyordu! LGS Aralık ayı örnek soruları 2020 yayınlandı
banner150

Liselere Geçiş Sınav tarihinin geçtiğimiz ayın sonunda belli olmasının ardından Aralık ayı örnek sorular kitapçığı da resmen yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ODSGM üzerinden PDF olarak LGS sözel ve sayısal örnek soru kitapçığının öğrencilerin erişimine açıldığını belirtti. Bilindiği üzere, MEB tarafından yayımlanan merkezi sınav benzer soru kitapçıkları ile gerek sözel gerekse sayısal testlerde öğrencilerin sınava yönelik hazırlık süreçlerinin pekiştirilmesi amaçlanıyor.

2020 LGS ARALIK AYI ÖRNEK SORULARI

Bu doğrultuda, sınava hazırlanan öğrenciler ve velileri de '2020 LGS örnek sorular kitapçığı nasıl ve nereden görüntülenir, indirilir?' sorusu ile araştırmalarını gerçekleştiriyor. MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, her ay bu şekilde soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.

LGS SAYISAL VE SÖZEL ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI NASIL VE NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR?

Haberimizin detaylarından, 2020 LGS sözel ve sayısal örnek soru kitapçığını görüntüleyebilir, MEB'in deneme sorularıyla kendinizi pekiştirebilirsiniz.

LGS ÖRNEK SORULARI HIZLI GÖRÜNTÜLE!

Hemen aşağıda bulunan linke tıklayarak Aralık ayı LGS örnek soru kitapçığına ulaşabilirsiniz.

TIKLAYINIZ

2019-2020 LGS SINAVI NE ZAMAN?

Milyonlarca öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek olan 2020 LGS sınavı 7 Haziran'da yapılacak.

Sınavda başarılı olan öğrenciler puanlamalara göre istediği okulu tercih edebilecek.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.