Bakan Selçuk duyurdu! 'Yüzde 62 arttı'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk güzel haberi duyurdu. Bakan Selçuk, "Bu yıl mesleki eğitim merkezlerinin 9. sınıfına başlayan öğrenci sayısı, geçen seneye oranla yüzde 62 artarak 32 bin 281'e yükseldi" dedi ve ''Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha fazla artmasını bekliyoruz" dedi.

Bakan Selçuk duyurdu! 'Yüzde 62 arttı'
banner150

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  sanayi okul işbirliğine değindi. Bakan Selçuk, ''Bu yıl mesleki eğitim merkezlerinin 9. sınıfına başlayan öğrenci  sayısı, geçen seneye oranla yüzde 62 artarak 32 bin 281'e yükseldi. Sanayimizin ihtiyaç duyduğu kalfa ve ustalarımız, bu merkezlerde  yetiştirilmekte. Son bir yıldır bu merkezlerimizi güçlendirmek ve kapasitelerini  artırabilmek için önemli adımlar attık. Özellikle lise diploması almada oluşturduğumuz esnek yapı, bu  eğitim-öğretim yılında elde edilen bu artışa çok önemli katkı sağladı. Önümüzdeki  yıllarda bu sayının daha fazla artmasını bekliyoruz'' dedi.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.