AÖL neden açılmıyor? | Çöktü mü? | AÖL'de sorun mu var?

AÖL neden açılmıyor? Uygulamayı veya internet sitesini kullanmak isteyenler ulaşım sorunuyla karşı karşıya kalıyor. AÖL sitesinin ne zaman düzeleceği sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Açık Öğretim Sınavına girmek isteyen öğrenciler sorunla karşılaştı. İşte AÖL neden açılmıyor? Çöktü mü? Sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

AÖL neden açılmıyor? | Çöktü mü? | AÖL'de sorun mu var?

Koronavirüs sebebiyle MEB Açık öğretim okulları AÖL 1. Dönem sınavları online olarak yapılacak. Açıköğretim Lisesi sınavları koronavirüs tedbirleri kapsamında çevrimiçi (online) olarak yapılacağı duyuruldu. Açıköğretim lisesi öğrencileri, sınavları Açıköğretim Okulları Bigi Yöntemi Sistemi üzerinden yapacak.

Açıköğretim lise sınavları tarihleri belli oldu. 2020/2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavları için online sınav tarihleri; 25 Şubat 2021 (saat 09:30’dan) 1 Mart 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında olacak.

AÖL online sınavı nasıl yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından AÖK Bilgi Yönetim Sistemi ekranı üzerinden yapılacak olan AÖL 1. Dönem sınavlarına öğrenciler T.C. kimlik numara ve şifreleri ile katılım sağlayacak.  Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır. Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.

AÖL sitesi mü, AÖL neden giriş yapamıyorum soruları gündem oldu. Öğrenciler AÖL sistemine girişlerin neden yapılamadığını araştırıyor.

Resmi makamlardan açıklama yapıldığında haberimize eklenecektir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 09:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ysmn
Ysmn - 2 ay Önce

Yaa inanmıyorum 6.soruda sistem coktu:(( ve sınava girmiş sayildim hakkımı helal etmiyorum

Öylesine biri
Öylesine biri - 2 ay Önce

MEB' den de ancak bu beklenir hiçbir işi düzgün yapamıyorlar.
Yazık

Zec
Zec - 2 ay Önce

Bu ne ya yazıklar olsun adam akıllı girmiyor bile

Özgül
Özgül - 2 ay Önce

Berbat sistem

Jjfuyhkdbfiwndkwgfwwoggqx895udhsm
Jjfuyhkdbfiwndkwgfwwoggqx895udhsm - 2 ay Önce

Ya bir işi duzgun yapsalar ne olur yani saçmalığa bak

İsyan Eden Kişilere
İsyan Eden Kişilere - 2 ay Önce

Aynen haklısınız. Site üzerinde çalışan yazılımcı arkadaşların klasik Türk halkı yaklaşımlarını göz önünde bulundurması gerekirdi. Her işi ya ilk saat yada son saat yaptığımız için verilen tarih aralığınında Türk halkı önünde hiçbir önemi yoktur haklısınız.

Elif
Elif - 2 ay Önce

Allah hepsinin belasını versin sistem yüzünden 2 testimi bitiremedim testim bitmeden sistem dışarı attı . Hemen düzeltilmesini istiyorum ziya selçuk hatasını düzeltin bir açıklama istiyorum

kafana gore
kafana gore - 2 ay Önce

hanki iş dogruki bu dogru olsun sınava baslıyoz sınavdan atıyor 2021 yılı olmus bu ınternet sorunu cozulemıyor yazık cok yazık


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.