Ailelere uyarı! Çocuğunu verdiğiniz serviste bunlara dikkat edin...

Yeni eğitim öğretim dönemi başlamadan önce ebeveynler çocuklarını güvenebileceği iyi bir servis arayışına girdi. Batman'da okul servis şoförlüğü yapan Sabahattin Doğru, velileri uyararak çocuklarını gönderdikleri araçlarda sensöre, hostese ve bir çok şeye önem göstermeleri gerektiğini belirtti.

Ailelere uyarı! Çocuğunu verdiğiniz serviste bunlara dikkat edin...

Yeni eğitim öğretim dönemi öncesi veliler, çocuklarını güvenli bir şekilde taşıyacak olan servislerle iletişime geçmeye başladı. Batman'da uzun yıllardır okul servis şoförlüğü yapan Sabahattin Doğru ise, araçlarda dikkat edilmesi gerekenler konusunda velileri uyardı. Velilerin ilk olarak okul servislerinin korsan olup olmadığını denetlemesi gerektiğini kaydeden Doğru, araç hostesinin de önemine değindi. Doğru, ''Okul servisi araçlarının özellikle plakalarının olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Bazı korsan araçlara dikkat edilmesi gerekiyor. Batman’da bu işi yapan araçlar ‘C’ plaka taşıyor. Araçların koltuk sensörü, emniyet kemeri, hostesin olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Öğrencilerin hepsi bizim canımızdır. Biz onları evlerinden alıp okullarına götürüyoruz. Okuldan alıp tekrar evlerine bırakıyoruz. Bunun için özellikle kadın servis ablasının olması gerekiyor. Öğrencilerin servise binmelerinde yardımcı olmaları gerekiyor. Okullarına götürüyorlar. Tekrardan öğrencileri sınıflarından alıp servise bindirip evlerine bırakıyoruz. Korsan araçlardan uzak durulması gerekiyor. Şehir içindeki hız sınırlarına ve hız kurallarına dikkat edilmesi çok önemli'' dedi.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.