Açıklandı! Özel okullardan flaş sınav kararı...

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği açıklama geldi. Özel Okullar Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, özel okullar bu yıl TEOG yerine gelen merkezi sınava tabi olacak.

Açıklandı! Özel okullardan flaş sınav kararı...

TEOG'un yerine gelen "Mahalli Yerleştirme Sistemi" adlı yeni yerleştirme sisteminin detayları ortaya çıkmaya başlarken özel okullardan da bir açıklama geldi. 

Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dağ, 50 okulun temsilcileriyle yaptıkları toplantının sonucunda bakanlığın yaptığı sınavın sonuçlarını kullanarak bir yerleştirme sistemi uygulama yönünde karar aldıklarını söyledi. Öğrencilere yeni bir sınav çıkartmamak için bakanlığın yaptığı sınava tabi olacaklarını belirten Dağ, Habertürk TV'ye yaptığı açıklamada bu sistemle ilgili bir komisyon kurduklarını ve bakanlık ile görüşeceklerini ifade etti. 

Dağ, bu kararı almalarında "sınava her isteyen öğrencinin girebilmesi" ve "sınavstresiyle öğrenciye fazla telaş yaratmama" fikrinin etkili olduğunu belirtti. 

TEOG'un yerine getirilen sistemi açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, özel okulların sınav konusunda kendi kararlarını verebileceğini belirterek, kendi sınavlarını yapabileceklerini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER