Düzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından kalp krizi geçiren 2 vatandaş hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplamda 68 kişinin yaralandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu! 'Bu bir rekor' Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu! 'Bu bir rekor'

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 04:08'de gerçekleşen depremin derinliği 8.61 kilometre olarak ölçüldü.

Deprem, Düzce başta olmak üzere Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Edirne, Zonguldak, Yalova, Çankırı, Edirne illeri ile ilçelerinde hissedildi.

Depremin ardından kalp krizi geçiren 48 yaşındaki Hikmet Ç., kaldırıldığı Düzce Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Düzce Çay Mahallesi’nde oturan 63 yaşındaki Sevim Ç.’in de panik ve korkuya kapıldığı ve geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi.

BAKAN KOCA: 68 YARALIMIZ VAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti grup toplantısı öncesi Düzce'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar toplam 68 kişinin yaralandığını belirten Bakan Koca, “Yaralılarımızdan birisinin durumu ağır. Entübe durumda ve solunum cihazına bağlı. Birinci kattan düşmüş. Afganistan uyruklu. 28 yaşında bir kişi. Beyin kanaması var. Toparlayabileceğini umuyoruz. Toplam 68 yaralımız var. Yaralıların 26'sı hastanede yatış yapılarak takip ediliyor. Ağır yaralımız dışında diğer vatandaşlarımızın genel durumları iyi” ifadelerini kullandı.