'YPG'ye ABD desteği bitecek! Esad'ın ordusuyla...'

Suriye Dışişleri Bakanı, Suriye Demokratik Güçleri'ni (SDG) kast ederek petrol üretim yerleri için Suriye ordusuyla yarıştıklarını belirterek 'Kürtler biliyor ki Suriye, bağımsızlığının ihlal edilmesine izin vermeyecek' dedi.

'YPG'ye ABD desteği bitecek! Esad'ın ordusuyla...'
banner150

Suriye Dışişleri Bakanı Walid El-Moualem Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD destekli, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG'nin kolu olan Suriye Demokratik Güçleri'ni (SDG) kast ederek petrol üreten alanların kontrolü için Suriye ordusuyla yarıştıklarını belirtti.
 

Moualem, Rus mevkidaşı Sergei Lavrov'a Rusya'nın Karadeniz'deki Soçi şehrindeki bir toplantı sırasında "Suriye'nin her ne koşulda olursa olsun egemenliğinin ihlal edilmesine izin vermeyeceğini iyi biliyorlar." dedi.
 
Suriyeli Bakan sözlerini "Şu an ABD'nin yardım ve desteğiyle sarhoşlar ancak bu desteğin sonsuza dek sürmeyeceğini anlamaları gerekiyor." şeklinde sürdürdü.(Gazete Vatan) 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.