Venedik'e giriş artık ücretli olacak!

İtalya'nın kuzeydoğusunda kanallarıyla ünlü tarihi kent Venedik'in belediye meclisinde alınan kararla, gelecek yıl temmuzdan itibaren kente gelenlerden giriş ücreti alınacak.

Venedik'e giriş artık ücretli olacak!
banner150

İtalya'nın kuzeydoğusunda kanallarıyla ünlü tarihi kent  Venedik'in belediye meclisinde alınan kararla, gelecek yıl temmuzdan itibaren  kente gelenlerden giriş ücreti alınacak.   Yerel basında çıkan haberlerde, Venedik Belediye Meclisi'nin 1 Temmuz  2020'den itibaren ikametgahı kentte olmayanlardan 3 ila 8 avro giriş ücreti  alınmasına karar verdiği belirtildi.  Söz konusu tarifenin 2021'de zamlanarak, 6 ila 10 ara avro olarak uygulanacağı kaydedildi.

Buna göre, kente, kalabalık zaman aralığında girilmesi ya da kentte  geçirilecek sürenin uzaması durumunda  ücret yüksek tarifeden uygulanacak. Birkaç yıldır İtalya genelinde olduğu gibi kente kalmaya gelenlerden gecelik konaklama vergisi alınırken, bu uygulamayla günübirlik kenti ziyaret  edenlerden de ücret alınmış olacak. İtalyan basınına yansıyan haberlerde, kentin yıllık turist ağırlama  kapasitesinin 20 milyon civarında olduğu ancak bunun çok üzerinde ziyaretçi  ağırladığı vurgulandı.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.