Su-57 geliyor: Rus basınından bomba iddia!

MAKS-2019 hava gösterisini ziyareti sırasında , Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son beşinci nesil savaşçı Su-57 ile ilgilenmeye başladı. Bu gelişmelerin ardından Rus basını RIA haber ajansından bomba haber geldi.

Su-57 geliyor: Rus basınından bomba iddia!
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Moskova ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte Uluslararası Havacılık Fuarı MAKS-2019'u ziyaret etmiş ve Su-57 uçaklarını incelemişti.

İkilinin ortak basın toplantısında Putin, "Su-57 uçağı konusunda işbirliği yapabiliriz. Sadece satın alma için değil, ortak üretim için de görüşmeler yaptık" demişti.

BUGÜN YENİ BİR GELİŞME YAŞANDI
Rus haber ajansına konuşan Rusya'nın Federal Askeri-Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitry Shugayev, Türkiye ile Rusya'nın Su-35 ve Su-57 tipi savaş uçağı konusunda Türkiye ve Rusya'nın teslimat görüşmeleri yaptığını açıkladı.

Shugayev ayrıca, Türkiye'nin yerli ve milli üretimi olacak 5. nesil TF-X savaş uçağının geliştirilmesinde yardımcı olabileceklerini söyledi.

S-400 teslimatı hakkında da bilgi veren Shugayev, ikinci grup teslimatın ve Türk uzmanların eğitim sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.