Sınırdan en sıcak görüntü! Tanklar mevziye girdi

Habur Sınır Kapısı yakınlarında devam eden tatbikat sekizinci gününe girdi. Tatbikat kapsamında dün yaklaşık 20 tank manevra eğitimi ve ileri hücum tatbikatında bulunmuştu.

Sınırdan en sıcak görüntü! Tanklar mevziye girdi
banner150

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Türkiye’nin Irak sınırındaki Şırnak’ın Silopi ilçesi Habur Sınır Kapısı yakınlarında başlattığı tatbikat 8’inci gününde devam ediyor. 

TSK’nın, Silopi ilçesi Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki tır parkının karşısındaki boş arazide 18 Eylül’de başlattığı tatbikat devam ediyor. Alan çevresinde geniş güvenlik önlemlerinin alındığı da görüldü.

TOZ İLE KAMUFLE OLMA EĞİTİMİ
Tatbikat kapsamında yaklaşık 20 tank manevra eğitimi ve ileri hücum tatbikatında bulundu. Mermilerin kullanılmadığı tatbikatta engebeli arazi şartlarında tanklar ve zırhlı personel taşıyıcılar birlikte seri ve hızlı manevralar yaptı. Yaklaşık 100 metre mesafede kat eden tanklar sırası ile aynı taarruzu hareketini gerçekleştirdi. İlk pozisyonuna geri dönen tankların kendi etraflarında dönerek çıkardıkları toz ile kamufle olma eğitimi aldıkları görüldü.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.