Sınırda böyle yakalandılar! 2'si Türk...

Ukrayna’nın farklı bölgelerinde yapılan operasyonlarda, sınırlardan yasa dışı yollarla kaçmaya çalışan 5 şahısın yakalandığı duyuruldu.

Sınırda böyle yakalandılar! 2'si Türk...
banner150

Ukrayna Devlet Sınır Güvenliği Servisi Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada, gece saatlerinde değerlendirilen istihbaratlar sonucu sınır muhafızları tarafından köpeklerle yapılan operasyonlarda, 2’si Türk ve 3’ü Ermenistan vatandaşı olmak üzere toplam 5 kişinin yakalandığı duyuruldu. Odessa Bölgesi Eski Andriyashivka - Rosalivka mevkiinde Belgorod-Dnestrovsky Sınır Muhafızları tarafından gece saatlerinde yapılan operasyonla yakalanan 2 Türk vatandaşına, 204-1 sayılı Ukrayna Kanunları’na muhalefetten işlem yapıldığı bildirildi.

Öte yandan, aynı saatlerde Şegini Sınır Muhafızları tarafından Polonya sınırları yakınlarında yapılan operasyon sonucu 3 Ermenistan vatandaşının da gözaltına alındığı duyuruldu. Bu vatandaşlara da 204-1 sayılı Ukrayna Kanunları’na muhalefetten işlem yapıldığı açıklandı. Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ekim ayında Ukrayna Devlet Sınır Güvenliği Servisi Başkanı Serhii Deineko’yla bir araya gelmiş ve Türk vatandaşlarının sınırlarda yaşadığı konuları görüşmüştü.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.