Şimdiden 7 kişi öldü! Çin'de yeni virüs paniği!

Korona virüs salgınının ortaya çıkması ile birlikte uyguladığı sıkı tedbirleri gevşeten Çin'de yeni bir virüsün şoku yaşanıyor. Kene ısırıgıyla bulaştığı tahmin edilen virüs nedeniyle şu ana kadar 7 kişi yaşamını yitirdi. Uzmanlar, 60 kişinin de enfekte olduğunu söyledi.

Şimdiden 7 kişi öldü! Çin'de yeni virüs paniği!

Kovid-19 salgının çıkış noktası Çin'de yeni salgın alarmı verildi. Bunya adı verilen virüs 7 kişinin canını aldı. Virüsün kene ısırığıyla bulaştığı düşünülüyor.

Yılın ilk yarısında ülkenin doğusundaki Jiangsu eyaletinde bunya virüs bulaşan kişi sayısının 37’yi aştığı, daha sonra Anhui eyaletinde de enfekte olan 23 kişinin tespit edildiği aktarıldı. Nanjing kentinde enfekte olan bir kadının ateş ve öksürük gibi belirtiler gösterdiği, yapılan tetkikler sonucunda vücudunda lökosit ve trombosit kaybı görüldüğü ifade edildi. Virüsün Anhui ve Zhejiang eyaletlerinde şu ana kadar toplam 7 can kaybına yol açtığı açıklandı.

İnsandan insana kan ve mukoza yoluyla bulaşma olasılığı var

SFTS (Şiddetli Ateşli Trombositopeni Sendromu) virüsünün yeni bir virüs olmadığına işaret edilirken, Çin’in 2011 yılında söz konusu virüsün patojenini tespit ettiği belirtildi. Virüsün, bunya virüs kategorisine dahil olduğu aktarıldı. Virologların virüsün insanlara kenelerden geçtiğini düşündükleri, ancak insandan insana kan ve mukoza yoluyla bulaşma olasılığını da dışlamadıkları kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.